Kalendarz imprez

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez turystycznych, kulturalnych i sportowych w gminie Józefów, które nas czekają w najbliższym czasie:

 • 5 lipca – początek pleneru malarsko-rzeźbiarskiego. Cykliczne wydarzenie artystyczne na terenie naszego miasta, gdzie młodzi artyści Wydziału Artystycznego z lubelskiego UMCS szlifują swój warsztat, jednocześnie pokazując szerokiej publiczności trudny proces tworzenia. Zakończeniem wydarzenia jest wystawa poplenerowa ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Józefowa jak i odwiedzających naszą gminę turystów. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie z Wydziałem Artystycznym UMCS.
 • 25 lipca – „Jazda indywidualna na czas” na trasie Józefów – Fryszarka – Józefów; druga edycja zawodów, na które zjeżdżają kluby kolarskie z całej Polski, by sprawdzić swoich zawodników jak sobie radzą w samotnej walce z czasem. Organizator: BSK MIÓD KOZACKI.
 • 26-27 lipca – Festiwal „Śladami Singera” Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”. Jest cykliczną imprezą obejmującą zasięgiem województwo lubelskie, kolejne miasta i miasteczka odwiedzane przez grono młodych artystów różnych profesji z wielu stron świata. Młodzi wykonawcy cofają je w czasie, sztuką, magią, słowem, czarem muzyki, przywołują duchy niegdyś tu obecnych mieszkańców. Organizator – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 7 sierpnia – Festiwal Kultury Ekologicznej, to wydarzenie na stałe wpisane jest w rytm kulturalnego Józefowa. Ogólnopolska impreza promująca nie tylko piosenkę „ekologiczną”, ale też ideę myślenia proekologicznego. W związku z festiwalem gościliśmy wielu rozpoczynających karierę młodych artystów. Finałem imprezy jest co roku występ gwiazdy dużego formatu. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

Kalendarz wybranych imprez turystycznych i kulturalnych
w gminie Józefów

MAJ

 • „Józefowska Majówka Rowerowa”. Cykliczna impreza rowerowa o ogólnopolskim zasięgu. Trasy rajdów przybliżają uczestnikom piękno i różnorodność Roztocza Środkowego. Rajd promuje gminę Józefów jako Rowerową Stolicę Roztocza. Organizator – Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa.
 • „ULTRAROZTOCZE „. Ogólnopolska impreza biegowa na dystansach 120, 90, 60, 20, 10 kilometrów i MTB – 120 km. Organizatorem jest Fundacja Na Ratunek przy wsparciu gmin: Józefów, Krasnobród, Susiec i Zwierzyniec.
 • Konkurs Piosenki Turystycznej. Ogólnopolska impreza dla wszystkich miłośników łagodnego gitarowego brzmienia i lirycznych strof. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

CZERWIEC

 • Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika. Festiwal ma zasięg ogólnopolski. Symbolem imprezy jest tytułowy józefowski słowik wykonany z miejscowego kamienia przez lokalnego twórcę. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

LIPIEC

 • „Jagoczary”. „Jagoczary” to spotkania z tradycją i kulturą Roztocza. Regionalne smaki, obyczaje, opowieści. Główną bohaterką jest czarna jagoda, niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale także w domowej apteczce. Organizatorem jest grupa młodych zapaleńców o nazwie „Jagoczary”.
 • Plener malarsko – rzeźbiarski. Cykliczne wydarzenie artystyczne na terenie Józefowa, gdzie młodzi artyści Wydziału Artystycznego UMCS szlifują swój warsztat, jednocześnie pokazując szerokiej publiczności trudny proces tworzenia. Zakończeniem wydarzenia jest wystawa poplenerowa ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Józefowa jak i odwiedzających naszą gminę turystów. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie z UMCS.
 • Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”. Jest cykliczną imprezą obejmującą zasięgiem województwo lubelskie, kolejne miasta i miasteczka odwiedzane przez grono młodych artystów różnych profesji z wielu stron świata. Młodzi wykonawcy cofają je w czasie, sztuką, magią, słowem, czarem muzyki, przywołują duchy niegdyś tu obecnych mieszkańców. Organizator – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” z Lublina i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

SIERPIEŃ

 • Festiwal Kultury Ekologicznej. To wydarzenie na stałe wpisane jest w rytm kulturalnego Józefowa, ogólnopolska impreza promująca nie tylko piosenkę „ekologiczną”, ale też ideę myślenia proekologicznego. W związku z festiwalem Józefów gościł wielu rozpoczynających karierę młodych artystów. Finałem imprezy jest co roku występ gwiazdy dużego formatu. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • „EKOrajd”. Rajd rowerowy organizowany w ramach Festiwalu Kultury Ekologicznej przez Józefowską Kawalerię Rowerową z józefowskim MOK.

WRZESIEŃ

 • Ogólnopolski Rajd Pieszy im. Józefa Jóźwiaka. Stowarzyszenie Wychowanków LO w Józefowie kultywuje tradycję rajdów pieszych, przybliżając tę ideę młodemu pokoleniu. Podczas dwudniowej imprezy wspomnienia przeplatają się z dźwiękami gitar i trzaskiem ogniska przy którym uczniowie, nauczyciele i absolwenci spotykają się po całodziennych wędrówkach.

PAŹDZIERNIK

 • „Złota jesień na Roztoczu z Radiem Lublin”, to kolejna rowerowa wyprawa po roztoczańskich drogach i dróżkach. Zaprzyjaźniona grupa rowerzystów związana z lubelską rozgłośnią co roku na nowo odkrywa tajemnice Roztocza, relacjonując wszystko na żywo w radiowym eterze. Organizator – Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa.

11 LISTOPADA

 • „Rajd Niepodległości”. Rajd rowerowy organizowany przez Józefowską Kawalerię Rowerową dla wszystkich miłośników historii, która w szczególny sposób odcisnęła swoje piętno na Roztoczańskiej ziemi.

Pawilon Geoturystyczny
23-460 Józefów
ul. Kościuszki 37a
tel. 84 687 96 69

Mapa

Informacja turystyczna

Informacja turystyczna