Schronisko Turystyczne przy „Starej Szkole”

Schronisko Turystyczne przy „Starej Szkole”

Drodzy miłośnicy szlaków Roztocza, pagórków i szumu wodospadów na lokalnych strumykach. Z ogromną przyjemnością przekazujemy Wam wiadomość, że po kilkuletniej przerwie Schronisko turystyczne przy „Starej Szkole” jest już gotowe na przyjęcie gości.

W ofercie proponujemy Wam około 50 miejsc noclegowych w następującym układzie:

parter – trzy pokoje z łóżkami piętrowymi po 7 miejsc w każdym,
piętro – na poddaszu, cztery aneksy z 3 miejscami w każdym, z możliwością wejścia po zewnętrznych schodach,
„pomieszczenie szczytowe, tak zwana podłoga, gdzie znajduje się około 30 miejsc na materacach.

W każdym pokoju (poza pomieszczeniem szczytowym) znajduje się łazienka, szafa i stolik. Kuchnia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt AGD (zmywarka, czteropalnikowa kuchnia elektryczna, pralka, lodówka, garnki, naczynia itp.). Obiekt w sezonie zimowym ogrzewany jest najwyższej jakości pompą ciepła. Ciepłą wodę użytkową zapewnia instalacja solarna, pompa ciepła i grzałka elektryczna.

Wraz z oddaniem dla rowerzystów szlaku Green Velo obiekt posiada certyfikat „Miejsca przyjaznego rowerzystom”. Od strony północnej przy budynku znajduje się w części obudowana altana ze stołami i ławkami. Troska inwestora, to jest Archidiecezji Lubelskiej sprawiła, że w obiekcie wspaniale połączono poprzednie wykończenie z nowoczesnymi elementami. W wielu częściach wyeksponowano doskonale zachowane bale jodłowe, a na poddaszu więźbę dachową z krokwiami i deskowaniem.

W zarysie altany umiejętnie wkomponowano starą lipę w ściany i dach. Na placu możliwe będzie rozbicie namiotów, ustawienie kamperów, rozpalenie ogniska pod altaną, czy też zawieszenie hamaków na starych sosnach.

Zapraszamy!
Gospodarz schroniska: Marian Kusztykiewicz
tel: 500 076 499
e-mail: noclegigorecko@vp.pl

Schronisko turystyczne czynne cały rok,
50 miejsc noclegowych,,

Schronisko Turystyczne przy „Starej Szkole”
Gospodarz schroniska: Marian Kusztykiewicz,
Górecko Stare 31A
tel. 500 076 499,
e-mail: noclegigorecko@vp.pl