Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka

Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Już za kilka dni po raz 26. wyruszymy na szlaki Roztocza. Tym razem Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka został przygotowany razem z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Nasz kolega Tadeusz Grabowski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie i wieloletni wicedyrektor RPN – zaproponował przetestowanie nowej trasy z Kosobud do Szewni Dolnej. Tam będziemy w piątek, a w sobotę będziemy wędrować z Górecka Starego do Florianki. Goście tym razem będą zakwaterowani w Stanicy Wędkarskiej.

Oto szczegółowy program:

I dzień – piątek, 16 września

10:00 Zbiórka przy stanicy wędkarskiej, informacja o trasach i innych sprawach organizacyjnych. Chwila pamięci o Profesorze Józefie Jóźwiaku i Jadwidze Sławek, która była nauczycielką geografii w liceum i po Profesorze przejęła pałeczkę w organizowaniu imprez turystycznych, w tym rajdu jego imienia.
11:00 Wyjazd autokarem do Kosobud, a potem przejście do Szewni Dolnej ok. 7 km.
17:00 Powrót do Józefowa i obiad w pierogarni.
18:00 Ognisko przy stanicy.

II dzień – sobota, 17 września

10:30 Zbiórka przy stanicy.
11:00 Wyjazd autokarem do Górecka Starego.
11:20 Wyjście na trasę do Florianki.
13:30 Posiłek, zwyczajowa grochówka w Izbie Leśnej, a potem powrót do Józefowa Szlakiem Krawędziowym Roztocza. Tego dnia przejdziemy też 7 km.

Wpisowe na rajd wynosi: pierwszy dzień – 50 zł, drugi dzień – 30 zł.

Jak zawsze komandorem rajdu będzie Pani Danuta Jóźwiak. W czasie wędrówki będziemy wspominać Profesora i Koleżankę Jadwigę, wspólne przygody i przeżycia oraz opowiadać co się u nas wydarzyło od poprzedniego rajdu. Liczymy, że nie zawiodą stali bywalcy. Przywiozą gitary i będziemy śpiewać harcerskie i turystyczne piosenki, a przy ognisku upieczemy kiełbaski. Pogoda ma dopisać, więc warto wybrać się na piękne Roztocze i podziwiać jego jesienne barwy.