Kąpielisko Józefów

Kąpielisko Józefów

Nowe kąpieliska to niewątpliwie letnia atrakcja gminy Józefów. W ciągu ostatnich kilku lat zalew w Józefowie i akwen na rzece Nepryszce przerodziły się w prawdziwe centra rekreacji.

Kąpielisko przy wjeździe do miasta od strony Biłgoraja to dwa zbiorniki, stary – wędkarski i nowy – rekreacyjny. Połączone zostały kanałem, nad którym wybudowano 16-metrową kładkę. Zalew otacza piaszczysta plaża. Wokół prowadzi szeroki na 3 metry trakt spacerowo-rowerowy. Nowy zbiornik, o powierzchni ponad 2 ha, powstał w miejscu byłej kopalni piasku co gwarantuje, że woda w nim jest przyjemnie ciepła i zachęca do kąpieli. Zalew to miejsce idealne nie tylko dla plażowiczów. Można też pospacerować po drewnianym molu, poszaleć na zjeżdżalni wodnej, czy skorzystać z wypożyczalni sprzętu, która oferuje m.in. rowery wodne i kajaki. Można nimi przepłynąć kanałem z jednego do drugiego zalewu. Niezwykłą atrakcją są kule sferyczne, wypełnione powietrzem, do których można wejść i nimi popływać. Dla miłośników aktywnego wypoczynku wydzielono miejsce do gry w siatkówkę plażową. Zmotoryzowani turyści mają do dyspozycji nowy parking.

Drugie centrum rekreacji powstało w otoczeniu zbiornika na rzece Nepryszce. Maluchy mogą tu poszaleć nie tylko na placu zabaw, ale także w parku linowym. Ci, którzy potrzebują zastrzyku adrenaliny, mogą spróbować sportów ekstremalnych, pokonując tor do pump-trucku, albo staczając się ze zbocza w kulach sferycznych po specjalnym torze do zorbingu.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających na kapieliskach czuwają ratownicy. Obiekty są monitorowane. Dzięki tym inwestycjom gmina dysponuje jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert turystycznych w regionie, a w planach ma kolejne.

Mapa

Kąpielisko Józefów